ועד מקומי - עדכונים לגבי הנעשה בישוב 13/10/2015

 
 1. חינוך בלתי פורמאלי- בחודשיים האחרונים החלה פעילות מוסדרת לכתות ד'- ו'  כתות ז- ח' ושכבה ט' עם דמיאן המשמש כמד"ב (מדריך בוגר) ויואב הגרעינר שמלווה ביחד איתו את כל שכבות הגיל בפעילות הבלתי פורמאלית ותנועת בני המושבים. ביחד איתם שותפים לעשייה החינוכית שחר ליבוביץ שמדריכה את כתות ד' – ו' בתנועת בני המושבים, בכתות ז'- ח' תלווה את הפעילויות הגר קמחי ואת שכבה ט' מדריכה נועה קליינהוז. ועדת חינוך בשיתוף תמיכת ההורים מנסים לקדם את הפעילות החינוכית חברתית ליצירת מערכת יציבה שתיתן מענה חברתי לכל שכבות הגיל.
   
 2. חינוך לגיל הרך – הועבר מכתב לתמ"ת בקשר לחתימת הורים על הסכם סל שירותים נוספים, נושא זה נמצא עדין בדיונים ולא הגיע לפתרון, עדכונים להורים יגיעו דרך ועדת חינוך לגיל הרך. אנו בוחנים איך לייעל ולשפר ואיך להפוך את כל נושא החינוך בישוב לשקוף יותר לתושבים. תודה לכל ההורים שנרתמו בחופשים ע"מ להפוך את חצרות הגנים למקום נקי, מעניין ובטוח יותר לילדי הגנים הבוגרים.
   
 3. פיתוח מגרשי ההרחבה – אתמול הסתיים היום האחרון להגשת ההצעות למכרז, בקרוב יבחר קבלן זוכה ונקווה שעד שהחורף יהיה ממש כאן כבר נוכל לראות את הפיתוח ברחובותינו.

 4. בתי אגודה (בתים בתוך הישוב הותיק)- בשבוע הבא תחל בניית 7 בתי אגודה בשטח הקיבוץ, לאור זאת שביל המעבר להולכי רגל בין השכונה הקהילתית לקיבוץ יהיה סגור במהלך הבנייה. עם סגירת שטח הבנייה נפרסם דרך מעבר חלופית להולכי רגל.
   
 5. פארק מרכזי – אנו בתהליך של גיוס כסף לביצוע בשלבים של הפארק המרכזי, מצגת נשלחה במייל. 
   
 6. תאורת חצר – הושלם החלפת מנורות ותיקון אזורים שבהם לא היה מתח חשמל במשך זמן רב, העבודה בוצעה ע"י אלון הדר ועל כך תודה לאלון וליורם שדאג שכל זה יקרה.
   
 7. אגרת ביוב – הוסבר תחשיב אגרת הביוב לתושבים. ראשי הועדים העלו המון טענות כלפי שיטת החישוב והתעריפים הגבוהים שאנו משלמים עבור המים והביוב. הוסבר שהנושא לא בשליטת המועצה אלה מוכתב מרשות המים. מחויב שמשק המים והביוב במועצה יהיה משק סגור, כלומר התושבים ישלמו את כל הוצאות התפעול של מערכת הביוב הקיימת במועצה.
   
 8. בעלי כלבים – בעלי כלבים מתבקשים לנהוג בהתאם לתקנון ולכבד אחד את השני ולא לאפשר לכלבכם להפחיד ילדים ומבוגרים, לרדוף אחר מכוניות ולהסתובב בשעות הקריטיות מבחינת פעילות הילדים בחצר.
   
 9. ועדת חזות הישוב החלה לפעול ועדכון מטעם הוועדה לתושבים ישלח בנפרד.​

שיהיה לכולנו ימים שקטים ובטוחים יותר
בשם הוועד המקומי
יואב אבריאל
יו"ר ועד מקומי טללים

עדכונים לגבי הנעשה בישוב - 13 באוקטובר 2015